Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor  A.Ş. olarak;

        Başta Kayserili vatandaşlar olmak üzere tüm vatandaşlarımızın tesislerden daha fazla faydalanması, daha fazla spora yönlendirilmesi gibi amaçlarının yanı sıra sahip olduğu üst düzey tesislerin layık olduğu şekilde yönetilmesi şirketin ana hedefleri arasındadır. 

        Türkiye’de kurulan ilk Spor şirketlerinden biri olma özelliğinde ki  SPOR A.Ş. kurulduğu Mart 2010’dan bugüne kadar Kayseri  ve Türkiye için spor ve etkinlik adına yüzlerce önemli değişikliğe imza atmış, konusunda Türkiye’nin ve Kayseri’nin vizyon ve örnek şirketi olmayı başarmıştır.

        Temelde Spor Okulları, Spor Tesisleri, Organizasyonlar ve İşletiminde bulunan diğer tesisler olmak üzere dört temel başlıkta organizasyon yapısı oluşturan SPOR A.Ş. her birimdeki özveri ve dinamizmi “DOĞASINDA HAREKET  VAR” sloganıyla değiştirdiği vizyonunu tüm alan ve birimlere ulaştırmaktadır.

        Yıl boyunca yaptığı spor etkinlikleri ve spora getirmiş olduğu yeni bakış açısı ile 2016 yılı sonunda “YILIN SPORCU ŞEHRİ” ve 2019'da “YILIN MUTLU ŞEHRİ” ödülüne layık görülen SPOR A.Ş. yeni proje ve etkinlik dönemleriyle çok yakında uluslararası alanda da isminden söz ettirir hale gelecektir.